Z Berlina do Poznania z Simple Express

Ostatnio trafiła nam się bardzo fajna okazja dojechania z Berlina do Poznania z nowym przewoźnikiem, kursującym w krajach bałtyckich, Rosji a także Niemczech – Simple Express. Otrzymaliśmy darmowe vouchery na przejazd w wybranym przez siebie terminie, a że za 2 dni wylatujemy z Kunmingu, oferta spadła nam jak z nieba :)

Jakby tego było mało, przewoźnik rozwiązał również nasz problem związany z krótkim czasem przesiadki w Pekinie. Mamy na nią tylko 1,5h, przy czym musimy zmienić terminal – aby to zrobić, musimy przetransportować się kolejką, która łączy oba terminale. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i dolecimy do Berlina swoim lotem o 17:30, przetransportujemy się na dworzec ZOB Berlin (autobus + metro) i stamtąd wyruszymy nowiutkim żółtym autobusem Simple Express. Jednak, gdyby zdarzyło się tak, że spóźnimy się na lot z Pekinu do Berlina, będziemy musieli czekać na następny. W tym przypadku przewoźnik zaoferował nam autobus następnego dnia. Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni z tak miłego prezentu.

Z fajnych rzeczy, autobusy Simple Express na trasie Wilno-Berlin mają wmontowane w fotele tablety, z systemem Android, na pokładzie, jest darmowe wifi oraz możliwość nabycia gorących napojów oraz zakąsek.

Wnętrze autobusu wygląda bardzo sympatycznie :)

Zobaczymy jak ten tablet będzie się sprawował :)

Przewoźnik oferuje przystępne ceny do Berlina, Kowna, Wilna, Rygi, Petersburga, Warszawy i Tallinna. Cena biletu na ten sam przejazd, na który mamy vouchery, kosztuje na stronie 63 zł, czyli moim zdaniem jest to bardzo przystępna cena. Oprócz tego, najtańsze bilety dla pierwszych 5 klientów kosztują 12 zł, kolejne 5 osób może kupić bilety w cenie 24 zł. Żeby ułatwić obsługę klientów, Simple Express w maju br. otworzyło swoje biuro w Warszawie.

W krajach bałtyckich przewoźnik został nazwany samolotem na kółkach. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak będzie :)

 

About Krzysztof Benedykciński

Entuzjasta technologii internetowych, bloger, wspinacz. Pomimo powrotu do Polski, cały czas stara się zrozumieć chińską mentalność, pisząc swoją debiutancką książkę o życiu białasa w Państwie Środka.

, , ,

 • Filip Tomasik

  Artykuł sponsorowany? :D Ale powiem Ci – naprawdę bardzo dobrze to wygląda, a ja dodatkowo bardziej wolę jeździć autobusami niż pociągami. Także mam teraz fajną, tanią opcję jazdy do Berlina – Polski Bus z Gdańska do Wawy, a później Simple Express do Berlina – po sprawdzeniu cennika wychodzi dużo taniej i do tego przypuszczam, ze szybciej niż pociągiem Gdańsk – Berlin ;)

  • http://gapyearinkunming.pl/ Krzysztof Benedykciński

   Sponsorowany od razu… :P Nam też się bardzo podobało, spaliśmy jak zabici w autobusie :) A Ty tak często jeździsz do Berlina?

   • Filip Tomasik

    Nie, nadal częściej do Katowic i Wrocławia :D ale ciągle się wybieram na wycieczkę i się wybrać nie mogę – Simple Express może być dobrą motywacją :P ;) Tak samo zawsze chciałem zobaczyć Tallin, a tutaj bilety są też tanie … trzeba zacząć planować podróż ;)

    • http://gapyearinkunming.pl/ Krzysztof Benedykciński

     Leć do Azji, tam życie jest tak tanie, że łącznie z biletem wydasz mniej niż w Europie. Ostatnio widziałem Bangkok za 1500 zł :)